you are not logged in | sign in
Caid College of Heralds - Office of the Recorder Herald
Harp Argent

The stylization of members of this order is Companion of the Harp Argent.

Notes on this order:
Sort: date | alpha

Huette Aliza von und zu Ährens und Mechthildberg (Unk.) 1980-09-13
Kristin Alfhildr of Trondheim (needlework) 1980-09-13
Mairi-Kathleen nic Lauren (acting) 1980-09-13
Lavendar of Lorne (theatrical perfomance & produ 1980-09-20
Su of the Silver Horn (needlework) 1980-10-25
Miranda Douglas of Schiehallion (troubador) 1980-11-20
Amandine du Gourdon (costuming) 1981-01-10
Jean Louis de la Bête (costuming) 1981-01-10
Cristobal degli Glicine che Mangia Uome (costuming) 1981-05-02
Atanielle Unesse (calligraphy/illumination) 1981-05-30
Morgunn Ravenstone of Tantalon (calligrahpy/illumination) 1981-05-30
Natalya de Foix (Unk.) 1981-05-30
Robear du Bois (dance/poetry) 1981-05-30
Vanessa de Linn (Unk.) 1981-05-30
Jayme O'Darcy of Glen Laurie (ceramics) 1981-06-13
Sarah Telyn (art/needlework) 1981-06-13
Conrad von Regensburg (Unk.) 1981-07-18
Ambros Celidonis (music) 1981-08-15
Diana de Savigny (music) 1981-08-15
Alacya Daveraugh (fans/tatting) 1981-09-19
Tryggvi Halftrollson (woodworking) 1981-10-24
Angelina Nicollette de Beaumont (costuming) 1981-11-21
Eloise of Lancaster (jewelry) 1981-11-21
Thomas of Whitelow (jewelry) 1981-11-21
Julianna Neuneker Hirsch von Schutzhundheim (harp/costuming) 1982-02-20
Baer of the Golden Oak (leatherworking) 1982-02-21
Duryn the Red (dance) 1982-02-21
Lyndia of WoodLyn (dance) 1982-04-24
Catriona nicChlurain (Unk.) 1982-05-29
Ciorstan MacAmhlaidh (scrollmaking & singing) 1982-05-29
Merin Trefon Shazirr Aela Aereareone (dance) 1982-05-29
Rosemary Petsley (sciences) 1982-05-29
Joanna de Lisane (costuming) 1982-06-26
Roana of Wyvernweald (Arts Pentathlon) 1982-06-26
Michelle de Feraud (art/bread) 1982-07-24
Xena Baxter Wynthorpe (Unk.) 1982-07-24
Astra Christiana Benedict (costuming) 1982-07-25
Albra Katerine Marie Isabelle Bautiste (costuming) 1982-09-04
Mistral de l'Isle sur Tarn (Unk.) 1982-10-09
Alexander le Bonhomme (needlework) 1982-11-20
Bruce Draconarius of Mistholme (glass-etching) 1982-11-20
Dietrich von Vogelsang (poetry) 1982-11-20
Fiona O'Morain (costuming) 1982-11-20
Elyramere of Tymberlyne Heyghts (costuming) 1983-01-08
Ascelyn Fraser Sommerhawke (graphics) 1983-01-15
Charles of Dublin (singing) 1983-01-15
Eden Elisabeth McNab Sommerhawke (music) 1983-01-15
Ilya the Fey (Unk.) 1983-01-29
George of Glen Laurie (ceramics) 1983-02-05
Honorah de Wink de Leigh (music) 1983-02-12
Jane de Sealynn (costuming) 1983-02-12
Caedmon Gordon (costuming/art) 1983-03-05
Colin Wynthorpe (cooking) 1983-03-05
Goldwyn of Britain (acting) 1983-03-05
Leonora Morgana (music) 1983-03-05
Jasper Greensmith of the Seagirt Glen (calligraphy/illumination) 1983-05-28
Kaarna of the Amethyst (Unk.) 1983-05-28
Selene Colfox (cooking) 1983-05-28
Marlena of the Sands (glass-etching) 1983-05-30
Lavendyr Eglantyne (Unk.) 1983-06-25
Eleanor of Almedan (Unk.) 1983-07-09
Soren Blackwine (Unk.) 1983-07-09
Isabel Antonia de Aranjuez (Unk.) 1983-07-23
Katerina of Enchanted Lakes (cooking) 1983-08-13
Tetchubah of Greenlake (calligraphy/illumination) 1983-08-13
Troy of Nodham Whyre (fine arts) 1983-09-24
Felinah Tifarah Arnvella Memo Hazara Khan-ad-Din (weaving) 1983-11-12
Alaric Erskin (costuming) 1983-11-26
Sophia de Leon (needlework) 1983-11-26
Bartholomew Gwaltrudd O'Cullaighne (leatherworking) 1984-01-14
Carlotta the Lost (calligraphy/illumination) 1984-01-21
Thomasina MacGregor of Tay (ceramics and costuming) 1984-02-11
Anthea MacGillivray of Cairnagad (needlework) 1984-03-31
Ascelyn Schirleah (Unk.) 1984-03-31
Thea Gabrielle Northernridge (needlework) 1984-03-31
Black Taylor of Lochaber (metal/wood) 1984-04-14
Dorian Longwind of Neumes (music) 1984-04-14
Harbert de Guilbert (music) 1984-04-14
Richard of Black Iron (metalworking) 1984-04-28
Branwyn fer' Corran (sciences) 1984-05-12
Fredrick of WoodLyn (tent-making) 1984-05-12
Gershom ibn Zabara (Unk.) 1984-05-12
Adelaide de Beaumont (singing) 1984-06-02
Douglas Orion (Unk.) 1984-06-02
Morgana of the Crystal Wells (costuming) 1984-06-02
Paul the Dark (calligraphy/illumination) 1984-06-02
Theodric Pendar of Faulconwood (poetry/ceramics) 1984-06-02
Thom the Tanner (furrier) 1984-06-02
Mela de Prion (costuming) 1984-06-30
Tressa Helana Beaumaris (costuming) 1984-06-30
Auberon Cirin (metalworking/costuming) 1984-07-14
Aurelia Vipsania Gallio (costuming) 1984-07-21
Atar Bakhtar (Unk.) 1984-08-24
Ionnes Leckie (art/dance) 1984-09-08
Brion Thornbird ap Rhys (metalworking/armor) 1984-09-22
Gabrielle Sternschauer (Unk.) 1984-10-20
Richard of Castle North (Unk.) 1984-10-27
Vladimir iz Livonii (dance) 1984-11-10
Elizabeth Tremayne of Silverleaf (needlework) 1985-01-12
Tezar of Aeolis (music) 1985-02-09
Hedgia du Loup (Unk.) 1985-03-23
Rosemary Willowwood of Ste. Anne (Unk.) 1985-03-24
Thoron Ravenoak (Unk.) 1985-03-24
Amelliana die Weisse aus Siena (Unk.) 1985-04-13
Aliskye Rosel (dance) 1985-04-20
Corvus Kyven (Unk.) 1985-04-20
Nikolai Syekol (Unk.) 1985-05-04
Aurelia of Ashton (Unk.) 1985-05-11
Sinead Lauren Aithne Armagh (acting & costuming) 1985-05-11
Brianna Je Nell Aislynn of Blue Shadows (costuming) 1985-05-25
Gwendolyn of Amberwood (Unk.) 1985-06-01
Meagan Windemere of Oakwood (Unk.) 1985-06-22
Eileen Rahel do Pico (Unk.) 1985-08-08
Brad of Cambria (Unk.) 1985-09-28
Olwen of Harpingdale (Unk.) 1985-10-19
Elizabeth Carpenter of Rye (Unk.) 1985-11-02
Igraine d'Abernon (Unk.) 1985-11-02
Margarette Cathrine Helen de Burgh of Silvermoor (Unk.) 1985-11-02
Alinor Bellissima Montgomery (singing) 1985-11-16
Cynan an Math Mer (Unk.) 1985-11-16
Enyd Draenengles (Unk.) 1985-11-16
Máirghréad Ros FitzGarret of Desmond (Unk.) 1986-01-11
Maritsa Milovich (Unk.) 1986-01-11
Robert Milne Stebbings (Unk.) 1986-01-11
Phelan of Penguinroost (Unk.) 1986-02-01
Emmaline Marie Chandelle (Unk.) 1986-02-08
James Andrew MacAllister (woodworking) 1986-02-23
Roark Wulfkynde the Peacock (Unk.) 1986-02-23
Morganthe of Nordwache (Unk.) 1986-04-12
Aldred von Lechsend aus Froschheim (Arts) 1986-05-31
Angela of Rosebury (Unk.) 1986-05-31
Branwen ferch Rhys (calligraphy) 1986-06-14
Zenobia Naphtali (illumination) 1986-06-14
Alianora of Aberdeen (needlework) 1986-06-21
Chloe Marie de Amedea (Unk.) 1986-06-28
Leopold Lothringen (Unk.) 1986-06-28
Morgan Arthur ap Llewellyn (Unk.) 1986-08-09
Armand de Sevigny (Unk.) 1986-08-16
William Nighthawk of the Wastes (Unk.) 1986-08-17
Irene Elise Brabant of Swabia (Unk.) 1986-09-13
Caitlin Christiana Wintour (costuming) 1986-09-20
Renata Kestryl of Highwynds (needlework) 1986-09-20
Gaston Bonneville de la Croix (Unk.) 1986-09-27
Jihan um Omar (costuming) 1986-09-27
Peter of Dun Calma (carving) 1986-10-04
Melasandra Sandifer (Baking) 1986-11-01
Eliada Melisande d'Alessandria (Unk.) 1986-11-22
Rathyen de Bures of Acton (Unk.) 1986-11-22
Rosamonde de l'Oiselet (Unk.) 1986-11-22
Giles Hill (Unk.) 1986-11-23
Guy of Castle Kirk (Unk.) 1986-11-23
Shawn of Stagira (Unk.) 1986-11-23
Adrianna Somerset Morgan (costume) 1987-01-17
Duncan Brock of Greyfeather (Unk.) 1987-01-17
Karolyne Wanderer (costuming) 1987-01-17
Soraya Evodia (Unk.) 1987-01-17
Cecily Marie de Montague (Unk.) 1987-02-08
Diane de Lyon (Unk.) 1987-02-08
Gowan FitzGrey (Unk.) 1987-02-08
Ilaria Veltri degli Ansari (Unk.) 1987-02-08
Kathleen of the Golden Fingers (Unk.) 1987-02-08
Karl Tynken (brewing) 1987-02-28
Rebekah Billaur of the Rain Winds (Unk.) 1987-04-04
Berengaria of Hythe (Unk.) 1987-04-11
Josselyn ferch Rhys (Unk.) 1987-04-11
Elizabeth of Esvere (lace-making) 1987-04-25
Dagný Starkaðardóttir (theater) 1987-05-09
Cephius de Valletta (Unk.) 1987-05-23
Illuminada Eugenia de Guadalupe y Godoy (Unk.) 1987-05-30
Chenan du Cheval (equestrian arts) 1987-05-31
Gwydia Arrocastre (Unk.) 1987-08-08
Rowland Arrowcastre (Unk.) 1987-08-08
Jeremy FitzMartin of Angoulême (acting) 1987-08-22
Ivon of Darkforest (instrumental music) 1987-08-30
Amadea da Strada Dragonessa (Unk.) 1987-09-05
Kamal Mishwa ibn Javid Daoud Khan-ad-Din (Unk.) 1987-09-26
Melusine of Windhill Wood (Unk.) 1987-10-10
Athelyna Estrild Nimblefingers (Unk.) 1987-10-11
Wulfnoth macFinn O'Domhnaill (music composition) 1987-11-07
Carynsa Leland of Roseberry (cooking) 1987-11-21
Marie de La Rochelle (Unk.) 1987-11-21
Philippe Lyon de Marseilles (Unk.) 1987-11-21
Mwynen Lynnette Chartier (Unk.) 1988-01-09
Fia Naheed (Unk.) 1988-01-30
Jill Blackhorse (Unk.) 1988-02-07
Katarina Romana (Unk.) 1988-02-07
Lughaid Eamon MacDiarmid (Unk.) 1988-03-12
Matthew of Paisley (Unk.) 1988-03-12
Richard Vladimir Dracon (Unk.) 1988-03-12
Micheal of the Daugava (Unk.) 1988-03-26
Gareth Nikodemos Somerset (illumination) 1988-04-09
Christiana Romero de Perca (costuming) 1988-05-07
Elric Thurstonsen of Dragonskeep (Unk.) 1988-05-14
Kevan o Rathkeale (brewing) 1988-09-16
Hagar Stromburg Blackrune (Unk.) 1988-09-17
Larissa Alwynn Clarewoode (Unk.) 1988-09-24
Caitlin mac Cumhaill na Cruachan (Unk.) 1988-10-15
Caoimhghin O'Dalaigh (leatherwork) 1988-11-05
Eanswyth de Burthoswald (needlework/costuming) 1988-11-05
Katherine Elizabeth MacGregor (needlework) 1988-11-05
Uileam Longbow (Unk.) 1988-11-12
Derrick of Kent (Unk.) 1988-11-19
Keith of Long Shore (Unk.) 1988-11-19
Tristan Keck (Unk.) 1988-11-19
Tybalt di Milano (Unk.) 1988-11-19
Brianna la Franceise (weaving) 1988-11-20
Céline Jeanne de Hermain (costuming) 1989-01-14
Kendrick Lagerfeld (armor-making) 1989-01-14
Peter Francis Christopher Michaels (Unk.) 1989-01-28
Alfrede Raedwald of Devennport (scroll making) 1989-02-04
Charles Joiner (woodworking) 1989-02-04
Chrysogon of the Isles (Unk.) 1989-02-04
Kathleen Lennox (Unk.) 1989-02-04
Wolf Dietrich von Hohenwald (brewing) 1989-02-04
Jonas Aquilian (chain mail armor/jewelry) 1989-02-18
Waymer (of the Estrella War) (painting) 1989-02-18
Aaron Swiftrunner of the Stone Keep (Unk.) 1989-03-11
Bjarni Thorvarsson of Hillstead (Unk.) 1989-03-11
Thomas Bordeaux (music) 1989-03-11
Seryana Ravensdottir (Unk.) 1989-04-01
Catarina della Zimarra (scrolls) 1989-04-22
Cyfadda of Dymfymmif (music) 1989-04-22
Amée Renée Cateline Marchand (Unk.) 1989-04-29
Lorissa du Griffin (court dance) 1989-05-13
Aurora de Ivory (Unk.) 1989-05-20
Michael Anwyl (Unk.) 1989-05-20
Oki Tatsu (cooking) 1989-05-20
Ealasaid nic Chlurain (dance) 1989-06-03
Siobhan ni Diarmaid (drama) 1989-06-03
Stephen Trahern (metalwork) 1989-06-03
Morgaine Brisen (Unk.) 1989-07-22
Robert Carpentarius (Unk.) 1989-07-29
Catharine Wyndsford (Unk.) 1989-08-12
Louisa LochSkye (research) 1989-08-12
Ann Kathryn McClure (Unk.) 1989-08-19
Marian le Faegey Heart (Unk.) 1989-09-03
Shirkuh al-Athir (Unk.) 1989-09-03
Emma Rose Cuffe of Summerwood (costuming) 1989-09-23
Friedrich Stolzadler von Allensbach (Unk.) 1989-10-14
David Fletcher Stanwood (illumination) 1989-11-11
Talorc Brennon Pittenweem (brewing) 1989-11-11
Gwynevere of Riesling (costuming) 1989-11-18
Aldwin Ian Mac Kechnie (costuming) 1989-11-19
Audrianna (painting) 1990-01-13
Black Aislynn Straithbaern (illumination) 1990-01-13
Caitlin Wayfarer (needlepoint) 1990-01-13
Daniel ben Abraham (knifemaking/calligraphy) 1990-01-13
Medb the Spinner (spinning) 1990-01-27
Styrbjorn Ulfhamr (Viking arts) 1990-01-27
Therese of the White Griffin (weaving) 1990-01-27
Alisoun Kirkcudbright of Heatherheath (needlepoint) 1990-02-03
Llywelyn Gwehydd Pentrelasleygercaerdydd ap Gwilym (Unk.) 1990-02-24
Raven of Heronsmarsh (Fiber Arts) 1990-02-24
Maria Theresa Ipeñarrieta (costuming) 1990-04-07
Antonio el Oso (blade making) 1990-05-19
Drusilla of Montrose (Renaissance arts) 1990-05-20
Wulfhere Slående Falk (prose) 1990-05-20
Ælric Landolf (hammer dulcimer) 1990-05-20
Daveed of Granada (music/woodworking) 1990-06-02
Jean Paul du Monde (minting) 1990-06-02
Mark von Salzburg (blade-smithing) 1990-06-02
Thurstan de Barri (metalworking) 1990-06-02
Cara Michelle DuValier (spinning) 1990-06-23
Katherine Brianna Coldrake Kyven (Unk.) 1990-07-21
Edward Anselm Bruinwood (music, etc) 1990-08-18
Alexander Baird (graphic arts) 1990-09-01
Jakeonda Morgan Thomley (Unk.) 1990-09-01
Roque Cartelle de Leon (Unk.) 1990-09-08
Donwenna Beast Healer of Hawksheye (equestrian arts) 1990-09-23
Raghnailt Renlee O'Raghallaigh (costuming) 1990-10-27
Rouland Carre (culinary arts) 1990-10-27
Cynthia de Wickersham (bobbin lace) 1990-11-10
Fionnabhair Kyriath Inghean Uí Néill (Unk.) 1990-11-10
Shala of the Angels (Middle-Eastern dance) 1990-11-17
Tymothy John of Silver Oak (brewing) 1990-12-08
Al-Khariji abd al-Khabir Yusuf ibn Khalid (liqueurs) 1991-01-12
Janet of Western Seas (Unk.) 1991-01-12
Gar of Loch Carron (armor) 1991-02-02
Gavin MacDhomhnuill (woodworking) 1991-02-09
Damales Redbeard (horsemanship) 1991-02-16
Morgana Isolde of Ander Hall (costuming) 1991-02-23
Nordhoff Orfnersson (woodworking) 1991-03-09
Luther Anshelm (armor) 1991-03-16
Johannes von Bern (poetry) 1991-05-19
Marcus Naturalis (calligraphy/illumination) 1991-05-19
Njal Grimmsson (armor) 1991-06-01
Ifor ap Nynniaw o Wynnedd (languages) 1991-08-24
Eadric Shadowguard of Mansfield (armoring) 1991-09-07
Philippa Llewelyn Schuyler (spinning) 1991-09-14
Linnet of Liddington (costuming) 1991-10-12
Rowena le Sarjent (calligraphy/illumination) 1991-10-12
Brian Ringweaver (chainmail) 1991-11-09
Lynnette de Sandoval del Valle de los Unicornios (dyes/herbals) 1991-11-16
Sean Vuibhearn (music/voice) 1991-11-16
Allesaundra de Crosthwaite (illuminated arrows) 1991-11-24
Margaret Brownwell (illumination) 1992-01-11
Onio Yuriko (cooking) 1992-01-11
Thomas Brownwell (calligraphy) 1992-01-11
Catarina de Liguria (brewing) 1992-02-01
Gaius Gracchus of Greymist (arrow-making) 1992-02-08
Miriel Gwenddwr Ty Arannell (painting) 1992-03-21
Morgana Elisabetta Rosatti (costuming) 1992-04-04
Rathfled du Noir (bardic arts) 1992-04-04
Christina of Riesling (sewing) 1992-04-11
Giacomo Boconio (dance) 1992-04-11
Jeanette Elene Cadieux des Lauriaux (dance) 1992-04-11
Portia de Audley (sewing) 1992-04-11
Catherine Hope Hastings (embroidery) 1992-05-16
Ian of the Isle (cartography) 1992-05-23
Rufus Tenstone (copperwork) 1992-05-23
Seóinin Grewar of Loch Katrine (needlework) 1992-05-23
Stefan Wasniewski Ste Kolm (bardic arts) 1992-06-06
Yvon Bater of Darkwood (brewing) 1992-06-06
Ceridwen Dafydd (bardic arts) 1992-06-27
Madawc Seumus Caradawg (illumination) 1992-06-27
Megwyn of Glendwry (cooking) 1992-07-11
Riordan Robert MacGregor (brewing) 1992-07-11
Sarra Hrafnhildr (Middle-Eastern dance) 1992-07-11
Alisander du Mont Saint Michel (woodworking) 1992-07-18
Angus Turloc McClellan (armoring) 1992-07-18
Bronwyn McKay Kellough (cooking) 1992-07-18
Roger Wells the Dragon's Bane (jewelry making) 1992-07-18
Aladric of Litchfield (dance) 1992-07-25
John ap Gwyndaf of Holdingford (metalworking) 1992-07-25
Red Lórien of Oak River (bardic arts) 1992-09-06
Jared Alexandre Blaydeaux (culinary and performing arts) 1992-09-12
Robynne the Grey (dance) 1992-09-12
Megan Ariela Gwynhwyfar (costuming/illumination) 1992-09-19
Casia Thessalonica apo Constantinopolios (dramatic arts) 1992-09-26
Brom Bryan O'Bearan Shaughan Hennessy Cassidy (bardic arts) 1992-10-17
Francesco Schiavone (dance) 1992-10-17
Aislinn of Darkenwald (needlework) 1992-10-24
Gunter Koph Jaegger (Unk.) 1992-10-24
Little Morgan (needlework) 1992-10-24
Alejandro de Nuevo Castillo (brewing) 1992-11-07
Theresia diu Harpfærîn (harp-playing) 1992-11-07
Ginevra Francesca Pallucchini (cooking) 1992-11-08
Macrina di Napoli (illumination) 1992-11-14
Angharad ferch Gruffydd ap Rhodri (dance) 1993-03-23
Scannlach Faolscátha (verse) 1993-03-27
Ciar Lasse MacGregor (cooking) 1993-04-10
Susan of the Golden Heart (costuming/illumination) 1993-04-24
Megwyn O'Bardain of Caledon Wood (verse) 1993-05-09
Jorg Siggeirsson (metalwork) 1993-05-30
Cassaundra Igraine of Gwynedd (vocal arts) 1993-06-05
Avery of Kempsford (metalwork) 1993-06-06
Adriana von Vogelsang (voice) 1993-06-26
Connor Sackett O'Neill of Connaught (leatherwork) 1993-06-26
Timoteo Hilario e Fraga (brewing) 1993-07-31
Ghislaine d'Auxerre (needlework) 1993-08-22
Caradoc Danyllson of Botley Grange (dance) 1993-08-29
Baka Valdemar Dhurakov (cooking) 1993-09-25
Beatrice Caterina Fontanella (costuming) 1993-10-09
Alys de Wilton (textile arts) 1993-10-10
Lughaid Cnuachd Dharaich mac Aonghuis Dhuibh (bone-carving) 1993-10-10
Sigurd Hardrada (armor) 1993-10-10
Christian Baier (costuming) 1993-10-16
Dafyd the Scribe (calligraphy/illumination) 1993-10-16
Sebastian von dem Schwartzwald (jewelry making) 1993-10-16
Vitale Michael Giustiniani (jewelry making) 1993-10-16
Doria Tecla (calligraphy) 1993-10-23
Annalynn Julianna de Ros (musical performance) 1993-10-30
Finella Harper (Unk.) 1993-11-06
Miriam bas Levi (pyrography) 1993-11-06
Alexandria Elizabeth Vallandigham of Cambria (Unk.) 1994-03-05
Kira od Jizního Vodopádu (Cooking, embroidery, jewelry) 1994-03-05
Isabeau Eaglestone of Glinwood (costuming) 1994-04-02
Aileve of the Mists (costuming) 1994-04-09
Xantha Ekaterina Glinskaya (costuming) 1994-04-09
Ristil ingen Cathail (costume making) 1994-04-16
Demetria of Chios (Middle Eastern dance) 1994-05-28
Elizabeth Mauteby (pavilion-building) 1994-05-28
Madelyn Alcott (hardanger needlework) 1994-05-28
Angelique Thibodeau (costuming) 1994-06-04
Astridhr Seir Leifsdottir (bardic arts) 1994-06-04
Leonard of Orange (fletching) 1994-06-25
Beatrice MacKelli (costume design) 1994-07-02
Demetrius Gordianus Analindal (Unk.) 1994-07-02
Arianna Kateryn Nunneschild (needlework) 1994-08-13
Ragnall of Winterhill (fine arts) 1994-08-13
Tobias Meerschlange (brewing) 1994-08-13
Tunnin of Breminmore (metalwork) 1994-08-13
Bors of Blackheath (metalwork) 1994-09-17
Khalid ibn Haroun al-Aqrab (bardic arts) 1994-09-17
Cassandra Northcliffe (textile arts) 1994-09-24
John Fettersson of the Misty Hills (dramatic arts) 1994-10-15
Domingo Diaz de la Vega (period garb) 1994-10-29
Ioanna Rudrig (sculpture) 1994-10-29
Martin aus Brandenburg (heraldry) 1994-10-29
Katherine of Anglesey (calligraphy/ illumination) 1994-11-12
Elaine of Elswicke (vocal arts) 1994-11-19
Jacob Maximilian of the Black Forest (woodworking) 1994-11-19
Brand Armand of Lancaster (armor making) 1994-11-20
Alethea MacNaradhaigh (equestrian arts) 1994-12-10
Máire Catriona of Peridot Isle (Unk.) 1995-01-14
Njall Olaf Hagarson (arrow-making) 1995-01-14
Padraic the Fierce (woodworking) 1995-01-14
Thomas Blackkeep (fletching) 1995-01-14
William Tinker (woodwork) 1995-01-14
Eoin MacCumhail (metalwork) 1995-05-06
Duncan Andrew Songhawke Tengri-in Jida (bardic arts and research) 1995-05-13
Lupus of Arundel (illumination) 1995-05-13
Gilbert Rhys MacLachlan (metalwork/armor) 1995-05-21
Sorcha Rafenild Darkeyes (writing) 1995-05-21
Albyn Buckthorne (woodworking) 1995-05-27
Aoibheall an Sionnach (music) 1995-05-27
Cináed the Potter (pottery) 1995-06-03
Rana al Gharnatiyya (dance) 1995-06-03
Morann Will Owen (costuming) 1995-07-15
Mordock von Rügen (horn-carving) 1995-07-29
Valeria Nausicaa Arion (brewing) 1995-08-27
Rouge Anne Marie Du Maurier (metal thread embroidery) 1995-09-09
Deirdre the Warrener (spinning/weaving) 1995-09-16
Avenel Kellough (leatherwork) 1995-09-30
Sean Patrick of Sheephaven (weaving) 1995-10-14
Alexandra of Aquitaine (costuming) 1995-10-21
Trista de Winter (costuming) 1995-10-21
Demetrius Gordianus Analindal (Second Award)(Unk.) 1995-11-04
Kathleen Shire du Loc (bardic arts) 1995-11-05
Kaíres Tévesu (brewing) 1995-11-11
Anna of Eichenwald (textile arts) 1995-11-18
Charles Wellingham (armoring) 1995-11-18
Eoghan Ó Gabhann (brewing) 1995-11-18
Damian von Baden (bardic performance) 1995-12-02
Edith of Arbroath (calligraphy) 1995-12-02
Teleri of Gwynedd (scroll work) 1996-01-06
Agelos Evienece (equestrian arts) 1996-01-13
Antonia de Gallicia (bardic arts) 1996-01-13
Durinmar the Smith (metalwork) 1996-01-13
Gillian of Lynnehaven (domestic arts) 1996-01-13
Lasairfhíona ní Chon Chonnacht (culinary arts) 1996-01-27
Francine de Ruen (dramatic arts) 1996-02-04
Grim Finch (poetry) 1996-02-04
Dieter Eric von Metzger (armor) 1996-03-23
Lucrezia-Isabella di Freccia (illumination & calligraphy) 1996-03-23
Natal'ya L'vovicha (research: Russian) 1996-03-23
Stephen Bastard (bardic arts) 1996-03-23
Tycho Julsø (blacksmithing) 1996-03-23
Sarah Croft (needlework) 1996-03-30
Marya Vladimirovna Novgorodskaya (costuming) 1996-03-31
Eoforhild of Cantwarabyrig (needlework) 1996-04-13
Luighseach nic Lochlainn (calligraphy 1996-04-27
Lilias Cruithnechán of Eilean a' Cheo (cooking) 1996-04-28
Robert Ruadh of The Isles (bardic performance--harp) 1996-05-04
Vyvyene von Cnutlingen (wheat-weaving) 1996-05-05
Isobel Ramsay (costuming) 1996-05-18
Niobe Lais (costuming) 1996-05-18
Robin Dragonsinger (bardic performance) 1996-05-18
Valentina Isabella Rosati (costuming) 1996-05-18
Adelaide von Scheinfurt (cooking) 1996-05-25
Donngall Ui Neill (brewing) 1996-05-25
Melaina Caerlaverock (dance) 1996-05-25
Robindra of the Isles (metal casting) 1996-06-01
Ysabeau Eileanoir de la Chanson (singing) 1996-06-22
Collette Vitraria (glasswork) 1996-06-30
Josceline Greylok (cooking) 1996-06-30
Bérengère Marguerite Madeline d'Acre (dance) 1996-07-06
Connor Andrew McEwan (music) 1996-07-06
Hydyr ferch Caradoc (music) 1996-07-06
Li Kuang-Ch'i (dance) 1996-07-06
Móirín Chiardhubh ní Bhárdáin (Unk.) 1996-07-06
Robert of Watford (fletching) 1996-07-27
William Hurstmonceux (metalwork) 1996-07-27
James of Nayland (bardic arts) 1996-07-28
Arianne Lightheart of Whiteheld (cooking) 1996-08-17
Iain Glic MacRobert (bagpipes) 1996-10-12
Isabelle Lyonesse of Dore (cooking) 1996-10-19
Seannait Grimsdottir (needlework) 1996-10-19
Thomas the Potter (pottery) 1996-10-19
Caitlin of the Desert Oaks (sewing) 1996-10-26
'Afra' bint Tamir al-Sahrahwayyiah (illumination) 1996-11-09
Talia Woods (illumination) 1996-11-09
Valentina la Valente (illumination) 1996-11-09
Michael Gulliver Blackrune (bardic performance) 1996-12-07
Donngall Ui Neill (Second Award)(Unk.) 1997-02-02
Li Kuang-Ch'i (Second Award)(Unk.) 1997-02-02
Tòmas Youngerson (metal arts) 1997-02-22
James Vincent Montgomery (costuming) 1997-03-22
Laura Ynez Cazador de Guzmán (costuming) 1997-05-17
Robindra of the Isles (Second Award)(Unk.) 1997-05-17
Callum Macleod (costuming) 1997-06-07
Katherine Kerr of the Hermitage (bardic arts) 1997-06-07
Wulfhere Slående Falk (bardic arts) 1997-06-07
Wulfhere Slående Falk (Second Award)(Unk.) 1997-06-07
Leora Seo Reod (stiching) 1997-06-08
Clota ni Ghabhann (brewing) 1997-06-28
Seanach an tSeanachaidhe (storytelling) 1997-06-28
Krystal von Kitzingen (brewing) 1997-07-05
Dmitrii Andreevich Cheglakov (calligraphy) 1997-08-02
Alessandra Madelena Dominici (cooking) 1997-08-16
Angus MacPherson (woodwork) 1997-08-16
Marina Zanne (needlepoint) 1997-08-16
Philip Williams of Aston (dance) 1997-08-16
Cystennin ap Geraint (illumination) 1997-08-31
Jeanne Marie la Verriere (stained glass) 1997-08-31
Mary Isabel of Heatherstone (embroidery) 1997-08-31
Richenda Elizabeth Coffin (costuming) 1997-08-31
Thorvald Olafson the Swordmaker (woodworking, costuming, armor 1997-08-31
Baka Valdemar Dhurakov (Second Award)(Unk.) 1997-09-06
Yllaria of Wildewode (calligraphy) 1997-09-06
Roc of Wintermist (blade-making) 1997-09-14
Vitasha Ivanova doch' (brewing) 1997-09-14
Elizabeth Scott of Berwick (costuming) 1997-09-20
Ivan the Illustrated (equestrian arts) 1997-09-20
Corwin the Red (chainmail) 1997-09-27
Isa Anabela Eliot (banner making) 1997-09-27
Margaret Hepburn of Ardrossan (costuming) 1997-09-27
Merideth of Rhododdyn (costuming) 1997-09-27
Aldgytha of Ashwood (weaving) 1997-10-11
Siobhan Faol Schatha (fiber arts) 1997-10-11
Mornay of Anglesey (lapidary) 1997-10-18
Rhiannon MacPherson (embroidery) 1997-10-18
Caintigern of Ainsley (costuming) 1997-11-23
Kale al-Raqqasa (drumming) 1997-12-13
Peregrine of Westerness (poetry) 1997-12-13
Wolfram von Dietzenbach (costuming) 1998-01-03
Elizabeth de Avenbury (costuming) 1998-01-10
Hálfdan Haraldsson (chip carving) 1998-01-10
Toline Rosalinde of Arundel (metalworking) 1998-01-10
Medb Renata (juggling) 1998-01-31
Marina Jensdatter (costuming) 1998-02-07
Aonarrach Faol MagUidhir (music) 1998-03-28
Calam Stiùbhard (jewelry) 1998-03-28
Conall mac Séagháin (drumming) 1998-03-28
Anne of Crowhurst (needlework) 1998-04-04
Jaida bint Badr (costuming) 1998-06-06
Ælfwyn Wodende (illumination) 1998-06-06
Cormak McMurtaugh (drumming) 1998-06-07
Kurt von Arriksleva (brewing) 1998-06-14
Magge Shaw spinning 1998-06-27
Rebecca Mary Robynson (cooking) 1998-06-27
Roxanne de Audley (costuming) 1998-06-27
Miguel Esteban Franco de Los Rios (bardic arts) 1998-07-11
Allan Blackharp (illumination) 1998-07-18
Abu Nur Rustam ibn Abdallah (costuming) 1998-08-01
Luciana Maria Novella Di Carlo (illumination) 1998-08-01
Siobhán Chantoiseau de Longpont sur Orges (spinning) 1998-08-01
Agatha of Tintagel (illumination) 1998-09-06
Marc of the Dell (woodworking) 1998-09-06
Wolf Thoraldsson (brewing) 1998-09-06
Fearghus MacCulloch (brewing) 1998-09-19
Baka Valdemar Dhurakov (music) 1998-09-26
Isabella Dragomani (sewing & weaving) 1998-10-10
Margaret of Starkhafn (leather arts) 1998-10-10
Sven Gunther Alcan (woodworking) 1998-10-10
Donal O'Brien (chain mail) 1998-10-24
Malcolm Alberic (metal working) 1998-10-24
Alianor Nic Lawemund (dance) 1998-11-01
Isobel Roland (music) 1998-11-01
Rosalyn d'Alban (music) 1998-11-01
Therese de la Maunch (costuming) 1998-11-06
Adele de Maiseres (costume) 1998-11-07
Ceina of Ballyhawke (culinary arts) 1998-11-07
Chrétienne de Haverington (costume) 1998-11-07
Eridana Ambra Dragotta (textiles) 1998-11-07
Madelein Ceréis de Toulouse (cooking) 1998-11-07
Vincent di Dijon (dance) 1998-11-07
Gregory the Musician (music) 1998-11-14
Tarub Alegria al-Wadi (dance) 1998-11-14
Christiana de Mandeville (calligraphy & illumination) 1998-11-22
Guillaume de Saint Michel (ceramics) 1998-11-22
Brut von Köln (leatherwork) 1999-01-30
Gerhard Helmbrecht von Offenbach (leatherwork) 1999-02-06
Leximus Taurus (fletching) 1999-04-10
Cáelfind ben Uí Chonfraích (costuming) 1999-04-17
Isabel de Triana (dance) 1999-04-24
Brian mac Rannall of Graig na Manach (leather working) 1999-05-29
Gabriel Shadewehauke (leather working) 1999-05-29
Gürcü İskender (Sasha) (drumming) 1999-05-30
Magnús Gráhetta Bjarnarson (cooking) 1999-05-30
William le Fendur (metalwork) 1999-06-12
Joseph of Silver Oak (metalwork) 1999-06-19
Lorenzo Sansovino (metalwork) 1999-06-19
Caitríona ní Bhriain (illumination) 1999-06-27
Rhael Anedd (bardic arts) 1999-06-27
Christopher Leyland D'Eyncourt (bardic arts) 1999-07-10
Perrin Ghelincx (bardic arts) 1999-07-10
Svana Laransdottir (embroidery) 1999-07-10
Collinvar of Reisling (bardic arts) 1999-07-31
Linda del Lago (brewing) 1999-07-31
Angus le Todde Mac Donnell (leather working) 1999-08-07
Egann of Darach (illumination) 1999-08-07
Morgan MacLaurin (dance) 1999-08-07
Criseyde Chantal of the Two Seas Poetry 1999-08-31
Alonso Giovanni da Livorno (woodworking) 1999-09-05
Lochlan Wick of Brindlemyre (music) 1999-09-05
Olafr Melrakki (brewing) 1999-09-18
Bébhinn le Cuilter (music) 1999-09-25
Norrick of the Northmen (poetry) 1999-09-25
Arthur Knox (woodworking) 1999-10-09
Ingrid Gerdesdottir (costuming) 1999-10-23
Irina Dionisiya Tolochkova (costuming) 1999-10-23
Isolde Baird (embroidery) 1999-10-23
Miguel Christobar Amadeo de Zaragoza (metalworking) 1999-10-23
Mons von Goarshausen (costuming) 1999-10-23
Paganus Grimlove (brewing) 1999-10-23
Sigurðr Gargansauga (woodworking) 1999-10-23
Morwenna Gwir (metalwork) 1999-10-30
Safiyyah bint Firas al-Khayyami (weaving) 1999-10-30
Angele Plaisance (costuming) 1999-11-06
Jana Aoibeall (illumination) 1999-11-06
Míchél MacDara (brewing) 1999-11-06
Caterine Barré de Venoix (embroidery) 1999-11-14
Ciaran MacDarragh (poetry) 1999-11-14
Kael Blackrune (brewing) 1999-11-14
Ann Travers of Amberlye (metalworking) 1999-11-20
Anne de Vere of Brittany (poetry) 1999-11-20
Thomas Edward Dudley (costuming) 1999-11-20
Will Schuyler the Younger (poetry) 1999-11-20
Laertes McBride (costuming) 1999-11-21
Máirín ben Dhiarmait (cooking research) 1999-12-11
Mahmud Ali ben Sinan (metalworking) 2000-02-26
Aodhnait inghean mhic Chárthaigh (pottery) 2000-03-25
Catja Katrinovna Aglondare (music) 2000-03-25
Claryce of Manchester (embroidery) 2000-03-25
Ryon Brekesword de Hawkley (woodworking) 2000-04-08
Claudia Prima (costuming) 2000-06-03
Edaine McAulley of Ritterwald (embroidery) 2000-06-11
James of the Marsh (armorer) 2000-06-11
Allen of House Latimer (bardic arts) 2000-06-17
Alesia de Cattemere (Norman costuming) 2000-06-24
Katherina Elycia Mosher (weaving/music) 2000-07-08
Teresa d'Arezzo (costuming) 2000-07-29
Torin o' the Dell (combat bows) 2000-07-29
Dubh Easa of Inishmore (embroidery) 2000-08-12
Emrys Montgomery (costuming) 2000-09-03
Elva Mac Askil (cloisonne) 2000-09-23
Tobin Ripponwood (Bone Carving) 2000-10-14
Bjorn atte Woodepyle (metalworking) 2000-11-11
Iomhar MacThaimhis o Chairngorm (drumming) 2000-11-11
Khalil Habib Azil Rasmanjani (drumming) 2000-11-11
Klaus von Breitstein (leatherwork) 2000-11-11
Oengus MacPaddrick MacPherson (metalworking) 2000-11-11
Thomas of the Brass Axe (weapons-making) 2000-11-11
Ceridwen Killian (costuming) 2000-11-18
Asakura Machime (pottery) 2000-12-02
Lierna Nic Kenna (embroidery) 2000-12-02
Runa Ragnarsdóttir (costuming) 2001-01-06
Morgaine FitzStephen (fiber arts) 2001-01-13
Bronwyn uerch Maelgwn O'Gwynedd (culinary arts) 2001-01-20
Cáel of Skey (chainmail) 2001-01-20
Garrett O'Doherty (cartography) 2001-02-03
Edward Longhair (culinary arts) 2001-02-04
Eleanor du Pré (costuming) 2001-02-04
Heloys de Mont Saint Michel (costuming) 2001-02-04
Iarnulfr Thorolffson (calligraphy) 2001-02-04
Inigo Missaglia (armoring) 2001-02-04
Michael vomme Harze (mailmaking) 2001-02-04
Melisande de Frayne (culinary arts) 2001-03-24
Némdaille Fholtchaem ingen Broin (dance) 2001-03-24
THorfastr Varinsson (research) 2001-03-24
Liudmila Vladimirova doch' (Russian costuming) 2001-03-31
Katharine Nic Canna (basket making) 2001-04-07
Ludwig von Ravenstein (wooden furniture) 2001-04-07
Angus MacMichael (leatherwork) 2001-04-21
Rhiannon o Hafan Gath (jewelry) 2001-04-22
Portia de Audley (Portraiture) 2001-04-28
Brian Brock (armoring/leatherwork) 2001-05-27
Jane Godwin (costuming) 2001-05-27
Lancetta da Fiore Rosa (woodworking) 2001-05-27
Miriam of Ried bei Kerzers (weaving) 2001-05-27
Eiríkr Mjoksiglandi Sigurðarson (heraldry) 2001-06-09
Cassandre Nicole Loustaunau (costuming) 2001-07-14
Megen Paget (weaving) 2001-07-14
Elias ibn Nijm Zurafa (fiber arts) 2001-07-28
Rufus MacDaniel (woodworking) 2001-07-28
Magnus Scott (blacksmithing) 2001-08-11
Nastasiia MacNeill (embroidery) 2001-08-11
Anastasia of Borkenholt (costuming) 2002-01-12
Richard Surefoot Mallory (crossbow construction) 2002-01-26
Andrés Miguel Rodriguez de la Rosa (costuming) 2002-02-02
Beorn of the Northern Sea (performance) 2002-02-23
Fulk de Cherbourg (armoring) 2002-03-18
Thorkell Kettleson (weaving) 2002-03-22
Bethany Haywards (weaving) 2002-03-23
Marcus Niger (cooking) 2002-03-27
Ihon MacLucas (brewing) 2002-04-14
Kára Ortwins tohter (costuming) 2002-04-14
Karl Haraldsson (brewing) 2002-04-14
Broichan maqq Kynat (research) 2002-04-20
Patrick O'Malley of Ulidia (woodworking) 2002-04-20
Bryce ap Morgan (woodworking) 2002-04-27
Douceline de la Hay (ceramics) 2002-04-27
Mary Dedwydd verch Gwallter (poetry) 2002-04-27
Aine of Dreiburgen (cooking) 2002-06-08
Helgi Hrafnfæðir (research) 2002-06-08
Beathog nic Dhonnchaidh (bardic arts) 2002-06-22
Ceara ingen Chonaill (costuming) 2002-06-22
Domhnall mac Pharlain (bardic arts) 2002-06-22
Alix de Albeni (embroidery) 2002-06-29
Eilidh na Tire Dharigh (kumihimo) 2002-06-29
Catherine Aimeri de Winter (needlework) 2002-07-13
Lachlan of Cromarty (graphic arts & heraldry) 2002-07-20
William Wiseheart (furniture making) 2002-07-20
Khioniya Nikolaevna Ryseva (calligraphy & illumination) 2002-08-31
Marco Valerio di Bartolomeo (Unk.) 2002-08-31
Thomas Ian Kelson of Greyholt (period appearance) 2002-08-31
Otuell Gowe (blacksmithing) 2002-09-07
Ysabeau Anais Roussot du Lioncourt (costuming) 2002-09-07
Lucia Zaffarana (stained glass) 2002-09-21
Colm Kile of Lochalsh (woodwork & metalwork) 2002-10-19
Gwineth ferch Arthur (ceramics) 2002-11-02
Magdalene Katherine MacDonald (culinary arts) 2002-11-02
Rashid Kahmal Mohammed Salmon Sager (metalwork) 2002-11-02
Angus Dugald MacLeod (leatherwork) 2002-11-09
Andreas Linkshänder von Rosenfeld (bardic arts) 2002-11-16
Benedict Stonhewer of Askerigg (cartography) 2002-11-16
Elena de Beaumont (culinary arts) 2002-11-16
Brian de Barri (stained glass) 2003-03-15
Gemma Rosalia (henna painting) 2003-03-29
Kean de Lacy (kumihimo) 2003-03-29
Eirikr mjoksiglandi (woodworking) 2003-04-05
Thorfinn Gudrodsson (leatherwork) 2003-04-05
Thorin Rifnar (woodworking) 2003-04-05
Angus Amhas (scribal arts) 2003-04-12
Morin Muir (needlework) 2003-04-12
Ceara ingen ui Chellaig (Middle-Eastern research) 2003-05-17
Eilidh Swann Stralachlan (spinning) 2003-05-17
Brandr húslangr (woodworking) 2003-05-25
Edward Blosseville de Monreale (Middle-Eastern music) 2003-05-25
Sirideán ua Néill (research: Roman) 2003-05-25
Snorri Snarfari Bjornsson (woodworking) 2003-05-25
Subadai of Corvus (metalworking) 2003-05-25
Hrorek Halfdane of Faulconwood (cooking) 2003-05-31
Jeanne Marie Lacroix (heraldry) 2003-05-31
Felice Filadoro (spinning) 2003-07-12
Una Orcadiana (Unk.) 2003-07-19
Bryce ap Morgan (Second Award)(Unk.) 2003-07-26
Faizah al-Zarqa (Middle-Eastern dance) 2003-07-26
Muiriath mac Labhruinn (children's costuming) 2003-07-26
Judith the Red (costuming) 2003-08-02
Bryce ap Morgan (brewing) 2003-08-30
Mora de Buchanan (brewing) 2003-08-30
Shehira of Alexandria (beaded cup holders) 2003-08-30
Charwen Greystorm (pottery) 2003-08-31
Jenefer Philippa Crosthwaite (costuming) 2003-08-31
Sciath ingen Eachduinn (brass metalwork) 2003-08-31
Bridget Lucia Mackenzie (weaving) 2003-10-11
Conan MacPherson (metalworking) 2003-10-25
Fionnghuala de Buchanan (weaving) 2003-10-25
Cameron of Caldoon (crossbow construction) 2003-11-15
Patrick of Avebury (crossbow construction) 2003-11-15
Tatiana MacPherson (Middle Eastern dance) 2003-12-13
Katherine of Scarborough (music) 2004-01-24
Margaret MacIain of Lochwood (illumination) 2004-01-24
Typhainne d'Alixandre (calligraphy & illumination) 2004-02-07
Katharine de Mirabeau (costuming) 2004-03-21
Cera ingen Taidc (pewtercasting) 2004-06-05
Lorenz Wieland (culinary arts) 2004-07-10
Madelena Leonor Hidalgo de Figueres (costuming) 2004-07-10
Nya of Corvus (costuming) 2004-07-10
Eleyn Scrivener (herbcraft) 2004-07-24
Elizaveta Arievna Lebedeva (period vocal music) 2004-07-24
Sárnat ingen mhic Caille (costuming) 2004-07-24
Ungust filius Antonii (leatherwork) 2004-07-24
Æduin of Skye (culinary arts) 2004-07-24
Dirk Ivanovich {Revoked:071119} 2004-08-19
Morgana Ferrari di Velletri (costuming) 2004-08-19
Seónaid inghean Sheathain (chain knitting) 2004-08-19
Dannicus Bruticus (armoring) 2004-09-05
Megwynne Seonaid of Loch Lomand (cooking) 2004-09-05
Justina Marie of Burgundy (costuming) 2004-09-11
Wolfe von Pater (ceramics/pottery) 2004-09-11
Jens inn draumspaki (illumination) 2004-10-09
David Campbell (metalworking) 2004-10-16
Elisabetta Malipiero (soap making) 2004-10-23
Elspeth Charissa aus Reinwald (calligraphy) 2004-10-23
Killian MacTaggart (pewter casting) 2004-10-23
Adelicia of Caithness (beadwork) 2004-11-06
Alexandre Afonso de Almeida (research) 2004-11-06
Claudius Brutus di Bartolomeo (cooking) 2004-11-06
David of Caithness (cooking) 2004-11-06
Uta Blackthorne (fabric arts) 2004-11-06
Ann the Bookmaker (book arts) 2004-11-13
Quintin Lawless (leatherwork) 2004-11-13
Robert of Carreg Wen (woodwork) 2004-11-13
Saher de Wahull (research) 2004-11-13
Iago of Orkney (mosaic) 2004-11-14
Malcolm Aikman (paper arts) 2004-11-14
Áine inghean Uilliam (needlework) 2004-11-20
Caoilfhionn inghean Amhlaoibh (cooking) 2004-11-20
Ishmael of the Wells (fletching) 2004-11-20
John Garr (cooking) 2004-11-20
Liam MacIan of the Bloody Foreland (cooking) 2004-11-20
Katherine de Whitacre (horsemanship) 2004-12-05
Lynnette de Sandoval del Valle de los Unicornios (brewing) 2004-12-05
Lishka Cheglakova (fiber arts) 2004-12-11
Tabitha Leah of Samarra (needlework) 2004-12-11
Rob the Traveler (fletching) 2004-12-12
Illore of Westlea (needlework) 2005-01-08
Genevieve la Minstrelle (bardic arts) 2005-01-15
Lucia Zaffarana (cooking) 2005-01-29
Lucia Zaffarana (illumination) 2005-01-29
Mora Gowe (cooking) 2005-01-29
Angel la Fiera (theatre arts) 2005-03-05
Máirghréad inghean Toirdhealbhaigh (bardic arts) 2005-03-05
Muirenn ingen meic Martain (inkle-loomed cording) 2005-03-05
Ciar ingen Dáire (needlework) 2005-03-13
Isabella Cortes de Almeida (needlework) 2005-03-13
Christel Leake (costuming) 2005-04-09
Asenath de Winter (jewelry) 2005-05-15
Thorin vorðr Ó Séaghdha (bone- & woodcarving) 2005-05-15
Alys Chauntrey (bardic arts) 2005-05-29
Jason le Mad Brewer (brewing) 2005-05-29
John of Sudwelle (fletching) 2005-05-29
Courtney of the White Meadow (dyeing) 2005-06-04
Therese of the White Griffin (Second Award)(Unk.) 2005-06-04
Miriel of Yale (costuming) 2005-06-11
Sheryl of Thespis (Unk.) 2005-06-18
Czina Angielczyka (leatherwork) 2005-07-02
Red of Trimaris (leatherwork) 2005-07-02
Elana Blakefenn (fabric & fiber arts) 2005-07-09
Ingilborg Sigmundardóttir (Brewing) 2005-07-31
Disa blatonn (music) 2005-08-06
Kiena Gledston (hand weaving, inkle loom) 2005-09-03
Celesta Vianello (costuming) 2005-09-10
Rosamund Ryghtwys (jewelry making) 2005-09-10
Adelheit Schwarzenkatze (costuming) 2005-10-08
Belasset de Casal Drago (music) 2005-10-08
Caterucia Bice da Ghiacceto (costuming) 2005-10-08
Darius von Tannenberg (metal and leather working) 2005-10-22
Gaukr mjoksiglandi (research and siege weapons) 2005-11-05
Ewe Notte Mée (sprang) 2005-11-13
Lorccán hua Conchobair (inkle weaving) 2005-11-13
Fergus O'Fey (Bardic Arts) 2005-12-03
Elle the Evenstar ap Vanwynn (needlework) 2006-01-21
Katerina Magdalena Stoianovna (culinary arts) 2006-01-21
Mariam Albarran (knitting) 2006-01-21
Tomaso da Barbiano (brewing) 2006-01-21
Eabha inghean Domhnaill (bardic arts) 2006-01-28
Lijss van den Kerckhove (bardic arts) 2006-01-28
Lot Ramirez (bardic arts) 2006-01-28
Aoife ingen mhic Uighilin (Unk.) 2006-03-04
Douglas rauðskegg (Unk.) 2006-03-04
Robert Wright (woodworking) 2006-03-04
Augustine von Freiburg (poetry) 2006-04-29
Kageyama Yasuo (Unk.) 2006-05-20
Najmun issa al-Andalusiyya (Unk.) 2006-05-20
Matheus le Vaus (cooking) 2006-05-27
Adelicia of Caithness (Doll Making) 2006-05-28
Blase di Angelo (chain maille) 2006-05-28
Elyn de Hauocmore (fiber arts) 2006-05-28
Valerie of House Ritterwald (costuming) 2006-05-28
Hakon Bloodaxe of Orkney (sewing) 2006-06-03
THorfinnr Bjarnason (period combat research) 2006-06-03
Secca of Kent (poetry) 2006-06-10
Johanna von Nürnberg (costuming) 2006-07-08
William MacLyr (metal work) 2006-07-08
Olwen of Carreg Wen (inkle-weaving) 2006-07-15
Klaus von Mainz (woodworking) 2006-07-22
Robert Lanternsmith (arrow-making) 2006-07-22
Khalida al-Khansa' (Middle-Eastern dance) 2006-07-29
Grimr Askmaðr (brewing) 2006-08-05
Iuliana de Ravenna (leatherwork) 2006-08-05
William Hethefelde (leatherwork) 2006-08-05
Aberhardt Wendlander (brewing) 2006-09-02
Alastar the Coursayre (Middle-Eastern studies) 2006-09-03
Magdalene van den Velde (costuming) 2006-09-09
Fréderic de Cherbourg (bardic arts) 2006-09-16
Macha Drake (glasswork) 2006-09-30
Bríg ingen mhic Raith (metalwork) 2006-10-08
Richard Surefoot Mallory (equestrian arts) 2006-10-08
Matlens Litovka (costuming) 2006-10-14
Marie Elaine de Womwell (fiber arts) 2006-10-21
Kara the Twin of Kelton (jewelry) 2006-11-11
Tara the Twin of Dartford (Sewing) 2006-11-12
Teka Turmanov (inkle weaving) 2006-11-18
Ariadne de Glevo (equestrian arts) 2006-11-19
Darius Drake Blackacre (costuming) 2007-01-06
Ingilborg Sigmundardóttir (Brewing- Second Award) 2007-01-06
Rajid ibn Hana (Middle Eastern Music) 2007-02-18
Róis inghean uí Fhlaithbheartaigh (cooking) 2007-02-18
Ian Bruce MacRae (dance) 2007-03-03
Theodosia of the Isles (costuming) 2007-03-31
Una mannvitsbrekka (fiber arts) 2007-04-07
Reyni-Hárekr Brandsson (Research: Viking) 2007-04-14
Miriel Gard Yale (costuming) 2007-04-28
Geneviève d'Orléans (Middle Eastern Dance) 2007-05-12
Mathias Hakonan (music) 2007-05-12
Luzia da Silva (woodworking) 2007-05-19
Kolbrandr Kolsson (research) 2007-05-27
Liuete Liana da Luna (cooking) 2007-05-27
Margeret Kerne (Textiles) 2007-05-27
Muirenn ingen Donndubáin (inkle weaving) 2007-05-27
Kolfinna kottr (Viking Costuming) 2007-06-02
Ciarán Ó hEaghra (leatherwork) 2007-06-03
Arabella da Siena (equestrian arts) 2007-06-10
Colette de Montpellier (culinary arts) 2007-06-23
Catelin Avenel (music) 2007-07-21
Cecilia Lightfoot (music) 2007-07-21
Elisheva bat Yisrael (culinary arts) 2007-07-21
Ginevra da Cunha (music) 2007-07-21
Jordana Aveline of Erroll (music) 2007-07-21
Leonidas Tzannavaris (music) 2007-07-21
Maximillian d'Erembourg (brewing) 2007-07-21
Edric Aaron Hartwood (Middle Eastern Costuming) 2007-07-28
Guenevere Marian Coe (Blackwork) 2007-08-18
Gabbriella Mocenigo (Viking Beadwork) 2007-09-01
Abigail Chandler of Caithness (costuming) 2007-09-02
Emmeline Dernelove (Textiles/Music) 2007-10-06
Tomas mac Caoil (drumming) 2007-10-06
Brighid Bansealgaire ni Muirenn (costuming) 2007-11-03
Danyel de Licatia (Cooking) 2007-11-03
Talitha de Bard (cooking) 2007-11-03
Toline Rosalinde of Arundel (cooking) 2007-11-03
Veronique de Viennois (Silk Painting) 2007-11-03
Dante Lizza da Benevento (Leatherwork) 2007-11-10
Amicia Sennet de Bruges (herbology) 2007-11-17
Rudolph Fekter (woodworking) 2007-11-17
Katryn Brynsdotter (Sewing/Embroidery) 2007-12-01
Marcán hua Máel Chathaig (illumination) 2007-12-08
Meliora Deverel (Middle Eastern Dance) 2007-12-08
Saria of Yggdrasil House (costuming) 2007-12-08
Jethro de Calce des Excurtynyx (leatherwork) 2008-01-26
Thomas Whitehart (Brewing/Bardic Arts) 2008-02-02
Herculle de Bourbon l'Archambault (Theater/Performance Arts) 2008-03-01
Robyn FitzOsbern (weaving) 2008-05-10
Ryan of Rickford (Thrown Weapons) 2008-05-10
John the Brittle (woodworking) 2008-05-25
Kate Dogberry (costuming) 2008-05-25
Lorccan ua Cinne'ide (cooking) 2008-05-25
Sabah bint Taj (Painting) 2008-05-25
Anne Cathryn of Wicken Bonhunt (embroidery) 2008-06-07
Sadb ingen Abner uí Lorccáin (Music Performance) 2008-06-14
Aulric von Roding (Woodwork) 2008-07-12
Dananir al-Attarah (fiber arts) 2008-07-12
Egill the Loomwright (fiber arts) 2008-07-12
Jon Thomme de Claydon (jewelrymaking) 2008-07-19
Mealla Caimbeul (research) 2008-07-19
Nonne Reerdan (performance) 2008-08-08
Alexander Hostilius of Caid (armor) 2008-08-30
William Marschfeldt (Drawing) 2008-08-30
Jason ap Griffin (War Cooking) 2008-10-11
Edwinna of Hawk's Bluff (embroidery) 2008-10-25
Reinhardt Medebruer (brewing) 2008-10-25
Taliesin de Morlet (woodworking) 2008-10-25
Chiara Nicolosa di Battaglia {Costuming} 2008-11-01
Elspeth of Stillwater (Ceramics) 2008-11-08
Krysta MacIntyre (leatherwork) 2008-11-08
Michel Phillipe de Sarcey 2008-11-30
Trifona Anastasiia Dodovicha (costuming) 2008-12-13
Catharine Hawkwod da Barbiano (rosaries and bead decades) 2009-01-17
Erasmus MacBain (Whiskey) 2009-01-17
Betsabea da Venezia (Cooking) 2009-01-24
Stephania von Graz (Illumination) 2009-01-24
Arianwen Megan McBride of Arainn (Fiber Arts) 2009-02-07
Magdi of Al-Sahid (Drumming) 2009-03-07
Catherine Ainsdale of Lancashire (Cooking) 2009-03-15
Ismay of Giggleswick (Herbcraft) 2009-03-15
Caroline Marie de Fontenailles (Illumination) 2009-04-19
Yssbell inghean Bhaltair (Embroidery) 2009-04-26
Æthelwynn of the Angels (Jewelry) 2009-04-26
Owain ap Gwyllim Pengryth (Leatherwork) 2009-05-02
Hans Schneckenburg (Woodworking) 2009-05-25
Kagetora no Echigo (Armor Making) 2009-05-30
Mary Dedwydd verch Gwallter (Costuming) 2009-06-06
Ilia Aleksandrovich (Period Cooking) 2009-06-13
Medb ingen Echuid (Costuming) 2009-06-27
Vivienne de Lampérière (Feast Table Ambiance) 2009-06-27
Maridonna Dolce da Perugia (Jewelry) 2009-07-11
Rekon of Saaremaa (Jewelry) 2009-07-11
Amya Weaver (Fiber Arts) 2009-07-18
Conchobhar Mac Cionaoith (Costuming) 2009-07-18
Maren Lauitsdatter (Bardic Arts) 2009-07-18
Jolie Delarue (Costuming) 2009-08-07
Ragnar of Sandcastle (Woodwork) 2009-09-04
Ketill Olafsson (Armor) 2009-09-05
Lucian Galenus (metal work) 2009-09-05
Tahira al-Fahida (period cooking) 2009-09-05
Cormac Mór Weaving 2009-09-12
Lauren of Valley Azure (Period Sewing) 2009-11-01
Arion Hirsch von Schutzhundheim (Woodworking) 2009-11-07
Eric Hawkwood (Costuming) 2009-11-07
Theo van der Zee (Pewter work) 2009-11-07
Ulf frá Tjörn (Leatherwork) 2009-11-21
Ulf frá Tjörn (Leatherwork) 2009-11-21
Magnus MacCormac (performance art) 2009-12-19
Éadaoin Chruitire (Music) 2010-01-09
Dalphina Delacroix (Jewelry Making) 2010-01-16
Rutilia Fausta (Lapidary & Jewelrymaking) 2010-03-13
Duibheasa ingen ui hÉalaighthe (Calligraphy) 2010-04-17
Wilhelm von Frankfurt (Brewing) 2010-05-15
Adrien de Calais (cooking) 2010-05-22
Elena of Elyphynnestone (lampwork beads, enamel beads, 2010-05-22
Dragon Georg'ev syn Rudak (Unknown) 2010-05-27
Gunther of Orkney (Unknown) 2010-05-27
Aurelia della Rossa (Illumination) 2010-07-24
Marcos de la Cruz (Period Fencing) 2010-07-24
Ránulfr Thorfinnsson (Woodworking) 2010-07-24
Tonwen ferch Gryffyd Aur 2010-07-24
Ciothruadh Dubh (Graphic Arts) 2010-08-24
Sigriðr in irska (Leather Work) 2010-08-24
Amariah of Chufut-Kale (Costuming) 2010-09-05
Thórbjörn hrafn Ulfsson metal working 2010-10-06
Lance of Starkhafn (Leatherword) 2010-10-09
A'isha al-Raqqasa Bardic Arts 2010-10-10
Elena verch Gwalchmai (Costuming) 2010-10-10
Sviatoslava Akilina Vasil'evskaia zhena Nicolaia (Sewing) 2010-10-16
Bercilak von Nuremberg (Calligraphy and illumination) 2010-10-31
Chipmonk of Starkhafn (painting) 2010-10-31
Isabella Dragomani (pottery) 2010-10-31
Rennfield Trelain (brewing) 2010-10-31
Sarah of Starkhafn (costuming) 2010-10-31
Siwan ferch Rhys ap Hywel (weaving) 2010-10-31
Deodonatus Cervarius (Engineering) 2010-11-20
Ellyn of Tanwayour (Sewing) 2011-01-29
Jane Grimm (Sewing) 2011-03-20
Yamina al-Zahara bint Hatim (Sewing) 2011-03-20
Una Logan (Silk Banner Painting) 2011-04-23
Lina Kolladottir 2011-05-29
Maluchka Korotkova 2011-05-29
Cristophanus Castellani (Leatherwork) 2011-06-04
Erenric of Devon (Woodworking) 2011-06-04
Eva filia Edeneweyn (Cooking) 2011-06-04
Grim øxarbrjótr (Metalworking) 2011-06-05
Bartholomew Marchant of Studley Green (WoodWorking) 2011-06-11
Meave Douglass (Period Clothing) 2011-06-11
Adelais de la Jupe Cramoisie (Jewelry) 2011-07-09
Guy Taylor (Arrow Making) 2011-07-16
Davi d'Orléans (Costuming) 2011-09-04
Magdeligha by the Gate (Sewing) 2011-09-04
Titus Portius Aurelius Armor 2011-09-04
Santiago of the Angels (Leather Working) 2011-09-10
Jaleel al-Sahab (Perdiod Clothing_ 2011-10-29
Tienshen Fallahan Kabal (Armor Making) 2011-10-29
Fionnghuala inghean Uilliam (bead work) 2011-11-05
Jamaspi Karagush (embroidery) 2011-11-05
Kiena le Blue (Ethnic art & research) 2011-11-05
Kissa Irminwiht (Sewing/Embroidery) 2011-11-05
Bartholomew Gospatric (Cooking) 2011-11-12
Ronan mac Magnusa (Scribal Arts) 2011-11-19
Thorfinnr brimill (Þorfinnr) (Metalworking) 2012-01-07
Joan Silvertoppe (Costuming) 2012-02-11
Fu Ching Lan (Needle Arts) 2012-02-26
Johannes de Seleone (Leatherworking) 2012-03-03
Arianna di Zanchi (Costuming) 2012-04-07
Diana d'Avignon (Cooking) 2012-04-28
Edward of Castleguard (Woodworking) 2012-05-05
Giovanni di Battaglia (Brewing) 2012-05-05
Ylaria Thriepland (embroidery, card weaving, gar 2012-06-02
Caitríona le Fox {artwork, woodburning, masks} 2012-06-09
Feia Ambur (bard, beaded necklaces) 2012-06-09
Veren Aski (costuming and patterns) 2012-06-09
Avicia de Na Baiona Music 2012-07-07
Bonne de Traquair cooking 2012-07-07
Grace Fenix (Costuming) 2012-07-07
Deirdre Oilithreach Costuming 2012-07-14
Emma Rose de Harfleur Scribal Arts 2012-07-21
Dagmar rauðkinn costuming 2012-08-25
Michael Treighie baking 2012-08-25
Katherine of Hornechurch Cooking, costuming 2012-09-03
Thórbjörn hrafn Ulfsson Metal work, helmets 2012-09-03
Avenel Kellough (cooking) 2012-09-22
Juliana de la Delphe Scibal Arts 2012-09-22
Aelesia Marshall lamp work (beads) 2012-10-06
Niccolo d'Angelo garb, wood working, shields 2012-10-06
Thaleia Lakedaimonia fiber arts 2012-10-06
Asa Askmath costuming, embroidery 2012-10-13
Levi ben Daniel brewing, chainmail 2012-10-13
Cecilia Dysney Cosuming, bardic arts 2012-10-27
Eibhlin an Ucaire embroidery, cooking 2012-10-27
Michel von Allerstetten Brewing 2012-10-27
Timon the Heretic bardic arts 2012-11-03
Giovanna Ricci Costuming 2012-11-10
Parlane of Glenord Cooking 2012-11-10
Gemma Evangelista Borgia Pottery 2012-12-01
Geoffrey Brewer Brewing 2012-12-08
Stæina Hálfdanardóttir Embroidery 2012-12-08
Jakob Hálfdanarson Brewing 2013-01-19
Wulfric Forlong of Falconhurst (Unk) 2013-02-10
Dafyd ap Tomas Woodworking 2013-03-09
Juliana de Ellesmere Pewtering 2013-03-09
Ketill rauðskeggr Lucet 2013-03-09
Michelle filia Osgari {Sewing} 2013-03-09
Brenna de Gaditha Armoring 2013-04-13
Tiernin Ruah armoring 2013-04-15
Torquil Seamus Pottery and Cooking 2013-04-20
Wilhelmina de Gothia Costuming 2013-04-20
Krystof Morva Metal Casting 2013-04-27
Sárán mac Duinn Chain Mail 2013-04-27
Alia la rousse Costuming and Needlework 2013-05-11
Einarr grabarðr Leatherwork 2013-05-18
Manus le Dragonier Illumination/Heraldry 2013-05-18
Raynor Boleheued Armoring 2013-05-18
Agnes Wurtman Weaving (Card and Viking Wire) 2013-05-26
Denenwulf de Turascon Bardic 2013-05-26
Enedina Lacarra de Navarra Embroidery 2013-05-26
Euginia in rauða Embroidery 2013-05-26
Angharat Goch verch Gwenhover Music 2013-06-01
Vigulf Ragnarson Metal Work 2013-06-01
Brynjólfr Brandsson Pewtering 2013-06-22
T'aahlia al-Shirin al-Athir Dance 2013-07-06
Grace Bywater Cooking 2013-07-13
Cellach Macrae Bardic Arts 2013-08-17
Etiennette Dubord dite Desmarais Cooking 2013-08-17
Parmenio Bassarion Armoring 2013-08-24
Philip Berenger de Greylonde Brewing 2013-09-14
Luca Serafini da Firenze Costuming 2013-10-12
William Walworth de Durham Cooking 2013-10-26
Christian de Guerre Pewter Casting 2013-11-02
Torhok Daijin Armoring 2013-11-13
Colette Olivier Le Fournier (Unk) 2013-11-30
David Straker Whittaker Music 2014-01-04
Alithea de Rouen Beadwork 2014-01-25
Astrid skalphæna Scribal Arts 2014-01-25
Dyrfinna Drengsdottir Weaving 2014-01-25
Nicolete de Brabant Costuming 2014-03-23
Nikolai Yaroslavich cooking 2014-04-19
Da'ud ibn Ma'bad al-Wadi drumming 2014-05-17
Galen de Leon pewter/metalcasting 2014-05-17
Al-Khariji abd al-Khabir Yusuf ibn Khalid Weaving 2014-05-24
Katheryn Bedford Bobbin lac 2014-05-24
Samim ayn al Hayat Costuming 2014-05-24
Tancrède Larcade Woodworking 2014-05-24
Gwen Hir Fiber arts 2014-06-07
Kelson of Stormriver Leatherworking 2014-06-14
Hunith Wen Tudor costuming skills 2014-06-28
A'isha al-Raqqasa Fiber Arts 2014-07-26
Anitsa Kasperova Fiber Arts 2014-07-26
Katayama Tarou Hiromoto Japanese Studies 2014-08-31
Ceridwen Mordelyn Eryri Costuming 2014-09-06
Arianna Foxford Embroidery 2014-09-13
Sonya Black Rune Costuming 2014-09-13
Zosime Pompeiana Pottery 2014-09-13
Cassie Charlesworth Costuming 2014-10-25
Caitriona inghean Diarmada Weaving 2014-10-26
Colette la trouvère Vocal Performance 2014-10-26
Leonor de Sevilla Period Cooking 2014-10-26
Alpha Luerann Damask {stained glass} 2014-11-01
Cristeane Regan MacNab {Embroidery} 2014-11-01
Cristeane Regan MacNab {Embroidery} 2014-11-01
Elzbeta Betz Bear-Crusher Metal working 2014-11-01
Genevieve de la Marre Brewing 2014-11-01
Gráinne ingen Ébir Needlework 2014-11-01
Hawke Quinn Needlework 2014-11-01
Lloyd of Fellenfoil Bardic Arts 2014-11-01
Sean Fitzpatrick Music 2014-11-01
Constance le Ventrer {Scribal Arts} 2014-11-08
Ponç lo Bon Ome {Scribal Arts} 2014-11-08
Gregory Lucan {Scribal Arts} 2015-01-03
Hildibjorg in vikverska 2015-04-18
Muirenn ingen Ailella {Bead & Wire Work] 2015-05-09
Katrín Stefánsdóttir {Viking seam treatment} 2015-06-07
Livia von Baden {Illumination} 2015-06-07
Miðfjarðar-Dalla {Viking Accessories} 2015-06-20
Verinia Caelistia {Scroll Work} 2015-06-20
Valeria Cabrielli {Illumination} 2015-06-27
Diego Antonio de Palma {Historical Fencing} 2015-07-11
Clyde of House Straight Arrow {woodworking} 2015-09-12
A'isha bint Shamir {Costuming} 2015-09-19
Mattea Morelli sewing 2015-11-07
Deborah Kirkwood Illumination 2015-12-19
Diana Ewan {Cooking} 2016-02-13
Paul fitz Denis {Brewing and Performing Arts} 2016-02-13
Bernadette de Costa Tempestad {Embroidery} 2016-04-09
Margaret ingen Domnaill {Bardic Arts} 2016-04-09
Sidney Eileen of Starkhafn {Embroidery} 2016-04-09
Cassandra de Lorraine {Embroidery} 2016-05-14
Monique Marie Sauniere {Costuming} 2016-05-14
Grainne ingen Tomais {Weaving} 2016-05-28
Karl von Rothenberg {Woodworking} 2016-05-28
Konrad Faust Tyndell {Research in Period Fencing} 2016-05-28
Talan Tanki {Brewing} 2016-05-28
Emma Wheeler of Somerset {Period Cooking} 2016-06-11
Hrodr-Navar Hakonsson {Research} 2016-06-11
Keinvryd ferch Talan {Surface Decoration/Painting} 2016-06-11
Scarlet Sparhauk {Embroidery} 2016-06-11
Michael Leon of Boulton 2016-06-18
Sigríðr hvíta refr {Unspecified} 2016-06-18
Caterina di Cellini {Costuming} 2016-07-09
Krestiia Ivanovna 2016-07-16
Sophia de la Roche 2016-07-16
William Ulfsson {Weaving} 2016-07-16
Gehrig Reimundrson {Arrow Poison Research} 2016-09-10
Iliya Volkov {Woodworking} 2016-09-17
Hallr brjost Starsson {Brewing} 2016-10-29
Boshta Bazurad {Leather working} 2016-11-05
Lettice Blythe {Music} 2016-11-05
Sabyna of Aydon {Cooking} 2016-11-05
Caitlin of Naevehjem {Costuming} 2016-11-12
Jóra Kvistsdóttir {Feast and Logistics} 2016-11-12
Ursul Vladislavl' pravnuk {Leather working} 2017-01-28
Sile inghean Fhaolain {Period Music} 2017-02-04
Jade of Starkhafn {Weaving} 2017-04-08
Ceallachan Ell {Visual Arts} 2017-05-13
Heinrich Augustien Helden {Armory, Brewing, Leatherwork} 2017-05-20
Tairdelbach Clannach {Brewing} 2017-05-27
Ariana verch Gwenllian {Heraldry} 2017-05-28
Arnóra Tryggvadóttir {Music} 2017-05-28
Grace of Corvus {Costuming} 2017-05-28
Bors Friedrickson {Leather working} 2017-06-10
Cormac Macleod of Ostaig {Cooking} 2017-06-17
Einrik von Houwinstein {Cooking} 2017-06-17
Mary Calais {Embroidery} 2017-06-24
Pierre de Dieppe {Music} 2017-07-08
Elizabeth of Roxbury Mill {Fiber and Scribal Arts} 2017-08-12
Irial mac Maoil Eoin {Fiber Arts} 2017-08-12
Dawid Radzowycz {Costuming} 2017-09-09
Eadric the Younger {Woodworking} 2017-09-16
Robin Randell Petrie {Unknown} 2017-09-30
Takahara Ayame {Unknown} 2017-09-30
Alice Upton {Costuming} 2017-10-08