you are not logged in | sign in
Caid College of Heralds - Office of the Recorder Herald
Illuminated Tower of Dreiburgen

The stylization of members of this order is .

Notes on this order:
Sort: date | alpha

Aaron Swiftrunner of the Stone Keep (music) 1989-05-06
Aladric of Litchfield (dance) 1989-05-06
Bjarni Thorvarsson of Hillstead (music) 1989-05-06
Cennydd Lambard (costuming) 1989-05-06
Gunnar Redbeard (Bardic Arts) 1989-05-06
Robert Buffle of Hawksheye (Equestrian) 1989-07-31
Melasandra Sandifer (Cooking) 1989-09-30
Thurstan de Barri (metalwork) 1989-10-28
Aldred von Lechsend aus Froschheim (fabrication) 1989-12-31
Aurora de Ivory (leather) 1990-03-03
Drusilla of Montrose (equestrian) 1990-03-03
Lizbeth Ravensholm (Dance) 1990-03-03
Michael Sellar of Bull (leather) 1990-03-03
Donwenna Beast Healer of Hawksheye (equestrian arts) 1990-03-10
Jonas Aquilian (armour) 1990-03-10
Rouland Carre (Culinary Arts) 1990-03-10
Thomas Bordeaux (music) 1990-03-10
Damales Redbeard (equestrian) 1990-05-05
Elizabeth Scott of Berwick (Costuming) 1990-05-05
Ælric Landolf (music) 1990-05-20
Leannan MacNaboe (illumination) 1990-07-07
Kurt von Arriksleva (needlework) 1990-11-03
Luther Anshelm (armour) 1990-11-03
Casia Thessalonica apo Constantinopolios (dramatic arts) 1990-12-01
Bhalter de Fairmont (leather) 1991-03-15
Drusilla of Montrose (Cooking) 1991-05-31
E'Shero Tora (artifactory) 1992-03-28
Francine de Ruen (dramatic arts) 1992-03-28
Jonas Aquilian (research) 1992-03-28
Roger Wells the Dragon's Bane (artifactory) 1992-03-28
Wilihelm Roderick FitzLovel of Kerr (fiber arts) 1992-03-28
Yvon Bater of Darkwood (brewery) 1992-03-28
Allaine de Beaumont of Glastonbury (poetry) 1992-07-18
Catrin ferch Dafydd (calligraphy/illumination) 1992-07-18
Eileen (visual arts) 1992-07-18
Timothy Kyle (visual arts) 1992-07-18
Megan Ariela Gwynhwyfar (costuming/illumination) 1992-09-26
Dante Lizza da Benevento (unk) 1992-10-31
Kurt von Arriksleva (historical research)(Second A 1992-12-31
Paganus Grimlove (Brewing) 1992-12-31
Onio Yuriko (Cooking) 1993-01-16
Paganus Grimlove (Combat Arts) 1993-07-17
Roger Wells the Dragon's Bane (Target Arts) 1993-07-17
Agelos Evienece (fighting skill) 1993-10-30
Kurt von Arriksleva (archery) 1993-10-30
Paganus Grimlove (archery) 1993-10-30
Thomas Danlar of Herrick (fighting skill) 1993-10-30
Jacob Maximilian of the Black Forest (woodworking) 1994-02-26
Krzysia Wanda Kazimira (artifactory) 1994-07-09
Alethea MacNaradhaigh (equestrian arts) 1994-08-21
John Campbell of York (Culinary Arts) 1994-09-10
Ivan the Illustrated (Equestrian Arts) 1995-10-21
Uilliam an Tarbh Baile na hAbhann (leathercraft) 1995-10-28
John Norris of Dreiburgen (painting) 1996-05-11
Martin de Thalassa (brewery) 1996-08-17
Thea Gabrielle Northernridge (textiles) 1997-03-22
Marion MacCorkle (Culinary Arts) 1997-09-13
Jonas Aquilian (fiber arts) 1997-12-27
Donal O'Brien (Chain Mail) 1998-03-01
Luighseach nic Lochlainn (Calligraphy) 1998-03-01
Rhiannon MacPherson (embroidery) 1998-10-24
Beorn of the Northern Sea (bardic arts) 1999-03-14
Bronwyn uerch Maelgwn O'Gwynedd (culinary arts) 1999-07-18
Griselda Gutierrez de Cuernavaca (Culinary Arts) 1999-07-18
Miguel Christobar Amadeo de Zaragoza (metal working) 1999-07-18
Malcolm Alberic (metal working) 2000-05-06
Alix MacAlpine (Music) 2000-10-28
Colin of Coventry (Illustration) 2000-10-28
Darius von Tannenberg (Armor) 2000-10-28
Dinzenz Back (Music) 2000-10-28
Donal O'Brien (brewing) 2000-10-28
Isabelle Lyonesse of Dore (herbcraft) 2000-10-28
Wolfgang Neuschel der Grau (Music) 2000-10-28
Bryce ap Morgan (Woodworking) 2001-09-22
Enna van Leuven (Dance) 2001-09-22
Hrothbeorht Matheus (Music) 2001-09-22
Ingrid Gerdesdottir (Costuming) 2001-09-22
Douceline de la Hay (ceramics) 2001-10-27
Flora Munzwife (unk) 2001-10-27
Miriam bas Levi (Jewelry Making) 2001-10-27
Mons von Goarshausen (unk) 2001-10-27
Broichan maqq Kynat (research) 2002-03-17
Anya of Dreiburgen (unk) 2002-10-26
Bronwyn uerch Maelgwn O'Gwynedd (Cooking) 2003-01-11
Eoin MacCumhail (Cooking) 2005-10-22
Illuminada Eugenia de Guadalupe y Godoy (heraldry) 2005-10-22
Marie Elaine de Womwell (fiber arts) 2005-10-22
Miriam bas Levi (Cooking) 2005-10-22
Maridonna Dolce da Perugia (fiber arts) 2006-07-15
Dananir al-Attarah (Fiber Art) 2006-12-09
Egill the Loomwright (Fiber Art) 2006-12-09
Ránulfr Thorfinnsson (woodworking) 2007-10-20
Eadwynne of Runedun (artificing)(Actual Date Unk.) 2007-12-31
Elyn de Hauocmore (Visual Arts) 2008-03-02
Rekon of Saaremaa (Jewelry) 2008-07-12
Aulric von Roding (woodworking) 2010-10-30
Elana Blakefenn (Inkle Weaking) 2010-10-30
Edward Senestre 2011-05-14
Edwinna of Hawk's Bluff (Artifactory) 2011-10-22
Reinhardt Medebruer (Brewing) 2011-10-22
Maridonna Dolce da Perugia Artifactory 2013-03-30
Hallr brjost Starsson {Brewing} 2015-07-08
Rekon of Saaremaa (research) 2015-07-18
Cassie Charlesworth {Fiber} 2015-10-31
Siobhán inghean Robert {Fiber} 2015-10-31
Aldgytha of Ashwood {Fiber Arts} 2016-07-23
Agnes Wurtman {Culinary Arts} 2017-08-05
Illuminada Eugenia de Guadalupe y Godoy {Research} 2017-10-28
Mary Dedwydd verch Gwallter {Poetry/Storytelling} 2017-12-02